طب لیست

اطلاعات و خدمات پزشکی و پیراپزشکی

  • پزشکان

  • دندانپزشکان

  • جراحان

  • خدمات درمانی وزیبایی

  • مراکز تشخیصی درمانی

  • آموزش وآموزشگاه

  • املاک مجوز هاپروانه

  • شرکت ها تجهیزات

  • کاریابی جذب استخدام

روش جدید پیشگیری از آلزایمر ،کپسول قابل کاشت (Implantable capsule) نوید پیشگیری از بیماری آلزایمر را نشان می دهد

روش جدیدپیشگیری از آلزایمر:کپسول قابل کاشت (Implantable capsule) نوید پیشگیری از بیماری آلزایمر را نشان می دهد

Published: Friday 18 March 2016

Written by Honor Whiteman

 

در حال حاضر راهی برای پیشگیری یا کند نمودن روند بیماری آلزایمر وجود ندارد.اما محققین می گویند در یک مطالعه جدید، کپسولی قابل کاشت ساخته اند که می تواند وضعیت آهنگ پیشرفت بیماری را متوقف نماید.

براساس مقاله ای که در ژورنال Brain منتشر گردیده ،محققین موسسسه École Polytechnique لوزان سوئیس شرح داده اند، چگونه با کاشت کپسول درزیر پوست ، کپسول کاشته شده ،آنتی بادیهایی رها می سازدکه به مغز رفته و با تحریک  سیستم ایمنی ، پروتئین بتا آمیلوئید  موجود در مغزرا پاکسازی می نماید.

اعتقاد بر اینست که پروتئین بتا آمیلوئید نقش کلیدی درپیشرفت بیماری آلزایمر دارد.پروتئین های ذکر شده در مغز بصورت تجمعات توده مانند درآمده و پلاکهایی را ایجاد نموده که در فضای بین سلولهای عصبی تجمع می یابند.محققین بر این اعتقادند که پلاکهای ایجاد شده با روند فعل وانفعالات مورد نیاز جهت زنده ماندن و حیات سلولهای عصبی، تداخل پیدا می کنند.

دانشمندان در جستجوی روشهایی هستند که بتوانند پلاکهای ایجاد شده را ازبین ببرند.یکی از این روشها ،

روش "tag" beta-amyloid proteins with antibodiesبوده که با فراخوانی و کمک سیستم ایمنی بدن به پروتئین های بتاآمیلوئید، قبل از تشکیل پلاک حمله نموده و موجب تخریب آنها می گردد.

گرچه محققین مطالعه اخیر از جمله Patrick Aebischer از انستیتو مغز وذهن موسسسه École Polytechnique لوزان سوئیس اشاره نموده اند: که چنین روش درمانی باید در مراحل اولیه کاهش زوال عقلی مدیریت و انجام شودتا بیشترین تاثیر را داشته باشد.این امر نیاز به تزریقات مکرر دارد و میتواند به ایجاد عوارض جانبی نیز منجر شود.

اما   Aebischerو دیگر همکاران عنوان می نمایند که روش کاشت کپسول آنها می تواند یک روش جایگزین ایمن و بسیارموثر را ارائه نماید.

کپسول ایمپلنت شده چگونه کار می کند؟

دستگاه ماکرو کپسول  ابزاری است، بطول 27 mm ،عرض 12 mmو ضخامت 1.2 mm.

این کپسول ،حاوی سلول هایی است گرفته شده از بافت های عضلانی که  با استفاده از روش های ژنتیکی مهندسی شده سطح بالایی از آنتی بادیهایی را تولید  می نمایند و قابلیت  بالای تشخیص پروتئین های بتا آمیلوئید در مغز را دارا هستند.

کپسول ایمپلنت شده در زیر پوست بتد ریج آنتی بادیهایی بداخل جریان خون رها میسازد که از طریق جریان خون به مغز رفته ، پروتئین های بتا آمیلوئید هدف را یافته و نهایتا با واکنش آنتی ژن آنتی بادی و فعال شدن سیستم ایمنی  ، آنها رامورد تهاجم قرار داده و از بین می برد. پایان

 

روش جدید پیشگیری آلزایمر،کپسول قابل کاشت پیشگیری بیماری آلزایمر،کپسول ایمپلنت شده پیشگیری آلزایمر،implantable capsule
.